Cinsel Hayat

www.cinselhayat.org

Anasayfa Yazılar
Cinsel Hayat. Hayatımızın vazgeçilmez bir kısmı. Bilmemiz gerekenler. Yanlış bildiklerimiz. Hepsi www.cinselhayat.org da
Vajina Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey

 

Vajina Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey

 

Penisiniz basittir: Sadece bir kaç işleve sahiptir ve size tek bir bakışta bilmeniz gereken her şeyi söyler.

Öte yandan vajina, esrarengiz, çok yönlü bir araç olan erkekler için hala çok şaşırtıcı olan gizemli bir şeydir. Ve tüm cevapları bulduğumuzu iddia etmemize rağmen, en azından özel kısımlarıyla ilgili bu beş inanılmaz bilgiyi paylaşabiliriz.

Aydınlanmaya ve şaşkına dönmeye hazırlanın.

1. Klitoris her yerde var.

Gördün mü küçük nub? Buzdağının sadece ucu budur. San Diego'daki Alvarado Hastanesi'ndeki Cinsel Tıp Müdürü Irwin Goldstein, "Klitorisin dış yüzlerinin altında, vajinanın her iki tarafında ayrılan mil var" diyor. "Klitoris aslında 6 veya 7 inç aralığındadır."

İç klitoris, vajinanın içinden kemiklerine kadar uzanan "köstebek" denilen iki "bacak" oluşturur.

İçinde bir şey hareket ettiğinde, bu bacaklar, bir fındık kırıcısı hareketi gibi ileri geri makaslar. Aralarında oturan "fındık", bazı araştırmacıların G noktasının bulunduğu inancına sahip olan paraurethral bezin süngerimsi dokusudur.

Bu yüzden eğer cinsel ilişki sırasında kendine iyi baktığınız bölgeleri vurmaya çalışıyorsanız , dıştaki klitoral glanlara odaklanmayın : G noktasına ve klitoral bacaklara ovmak için misyonerlik sırasında bir yastık üzerine oturtmaya çalışın Da.

(Daha fazla dehanın yatak odasıyla ilgili ipuçları - ona bir orgazm vermek için adım adım rehber de dahil olmak üzere - Bir Kadın İçin Nasıl Memnun Kalacaksınız, Erkekler Sağlığının editörlerinin nihai seks el kitabı.)

2. Kadınlar gecenin ortasında inliyorlar.

Journal of Sex Research dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre kadınların yaklaşık üçte biri uykularında orgazm çağırabilir.

Gece orgazmları sık sık gerçekleşmezken, gece uykusu REM uykusu sırasında - günde beş kereye kadar düzenli olarak oluşur. Ve sadece kanına maruz kalmış olan klitorisi değil, tüm genital bölge onu orgazm olma ihtimalini arttırıyor .

Çıplak gözleriniz onları algılayamasa da, gece yarısı boğazına hazır olup olmadığını anlamak için omzuna bastırmaya değer.

3. Vajinasının pH dengelenmiştir.

İşte lisedeki kimya sınıfınızda muhtemelen öğrenmediğiniz bir ders: Vajina doğal olarak asidik, pH değeri 4.5 civarında. Öte yandan, sperma , yaklaşık 8 pH civarında olmak üzere basittir.

Doğanın vajinadaki ortamı nötralize etme yolu budur, böylece yüzücüleriniz orada hayatta kalabilir. Fakat çok fazla seks yapmak-ki biz maraton boşalmalarından bahsediyoruz- aslında vajinasındaki pH seviyesini bozabilir ve potansiyel olarak bakteriyel vajinoz gibi enfeksiyonlara yol açabilir.

Sana asla bütün gece gitmemeyi söylemeliyiz, ama oturumlar arasında işemek için mutlaka izin verin, böylece bir enfeksiyon alma şansını düşürebilir.

4. Onun ıslaklığı ayın zamanına bağlıdır.

Uyarılma hakkında konuşurken, kadınların "ıslanmasından" bahsediyoruz. Ve bu aslında doğru: Vajinal yağlama, vazokonstrüksiyonun ilk belirtilerinden biri veya uyarıdan kan akışı.

Ancak ıslaklığı aylık döngüsünde bulunduğu yerden de etkilenebilir.

Ovulasyon yaparken, vajinasında ıslak, kaygan bir sıvıya sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bu temel olarak servikal bir mukustur ve bu döngü boyunca salgılanır. Deşarjı ne kadar azgın olduğu ile ilgisi yoktur, bu nedenle bazen ruh haline girmeden süper ıslak olabileceği düşünülmektedir.

Bu arada: Vajinada herhangi bir yağlama bezi yok, bu nedenle açıldığında hissettiğiniz şey aslında vajinal duvarlarının astarındaki kılcallardan kaçan plazma.

"Eğer uyanıklık halindeyken vajinaya bakacak olsaydınız, küçük damlaları görürsünüz. Goldstein, yazın yaz aylarında soğuk bir bardakta yoğuşmayla karşılaştığınız gibi hissediyor "diyor.

5. Kadınlar da ereksiyona girerler.

Sertleştiğinizde, korpus cavernosa'sı (penisinizdeki erektil dokunun ikiz tüpleri) kanla tıkanır.

Klitorisin içinde bir çift korpus cavernosa vardır, bu da uyandırıldığında kendini dik tutar demektir. Bir dik klitoris şişer, daha hassas hale gelir ve boyutu artar. Kan akışı arttıkça vajinanın iç kısmı da genişleyecektir.

Goldstein, "Vajinada, ruga adı verilen akordeon benzeri kıvrımlar dizisi vardır ve bu da uyarı esnasında vajinanın, penise yaklaşık olarak aynı boyutta kalmasına izin verir" diyor. Dr. Goldstein.

Görmek daha zor, ancak vücudu arousal'a karşı ereksiyonunuza benzer şekilde tepki verir, ancak sizi alması daha uzun sürebilir. Yine de, tamamen uyarılıncaya ve dikene kadar beklemeye değer. Eğlenmek gibi yarım sarkık penis ile seks yaptığınızı düşünün? Biz öyle düşünmemiştık.