Cinsel Hayat

www.cinselhayat.org

Anasayfa Yazılar
Cinsel Hayat. Hayatımızın vazgeçilmez bir kısmı. Bilmemiz gerekenler. Yanlış bildiklerimiz. Hepsi www.cinselhayat.org da
Fantezi Türleri

 

Fantezi Türleri

 

Yetişkin insanların her gün birçok defa seksi düşündüğü bilinen bir realite. Gerek masturbasyon yaparken, gerekse eşiyle seks yaparken, daha çok etkilenmek için fantezi kurarlar. Kadın ve erkeğin fantezileri farklı olmakla birlikte, en çok aklından geçen seks fantezileri ise şöyle:

 

1. Kelepçe fantezisi

Yapılan bir araştırmaya göre kişilerin %64'ü bu fanteziyi arzuluyor. Bunun sekste daha büyük bir tutku yaratacağını düşünenler, partneri ile bu fantezisini paylaşırken bir kısmı da paylaşmak istemiyor.

2. Teşhircilik fantezisi

Çiftlerin %19'u, seks yapmadan önce soyunurken partneri tarafından izlenmek istediğini belirtmiş. Bu şekilde hem kendilerinin hem de partnerlerinin daha çok zevk alacağını düşünüyorlar.

3. Dış mekan fantezisi

Monotonluktan sıkılan çiftlerin en büyük fantezilerinden biri de kamusal alanlarda seks yapmak. Bunun sebebinin de ilişkiye heyecan katması gibi bir açıklamaları olmuş.

4. Yabancı fantezisi

Uzun süre birlikte olan çiftlerin, partnerini bir yabancı olarak görmesi ve flört etmeye başlamasını içeren bir fantezi. Birbirine sadakat duyan çiftlerin bir başkasını hayatlarına katmalarındansa kendi aralarında oynadığı bir oyun gibi.

5. Ayna fantezisi

Daha çok erkeklerin tercih ettiği bu fantezi türü genellikle güçlü olduğunu kendine gösterme olarak yorumlanıyor. Yatak odalarında ayna kullanımı bir hayli sık görülüyor.

6. Üçüncü kişi fantezisi

Çiftlerin aklından en çok geçen fantezilerden biri olan üçüncü kişi fantezisi, genellikle erkeklerin isteği doğrultusunda iki kadın bir erkek olarak düşünülüyor. Kadınların iki erkekle aynı anda birlikte olma fantezisi ise oldukça düşük.

7. Deniz fantezisi

Gerçekleştirilmiş fanteziler arasında açık ara en yüksek oranı olan fantezi türü. Küçük bir miktar da olsa bunu yaparken boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalanlar da var.

8. Oyuncak fantezisi

Seks oyuncaklarının kullanma miktarı oldukça fazlalaştı. İnsanlar bu oyuncakların satıldıkları yerlere gitmekten imtina etseler de internet üzerinden rahatlıkla sipariş verebiliyorlar.

9. Krema fantezisi

Çikolata ya da krem şanti, fark etmez. Çiftlerin birbirleri ile en çok yapmak istedikleri fantezi türlerinden bir tanesi.

10. Masaj fantezisi

Bir ön sevişme sayılan bu fantezi çeşidi, çiftlerin birbirlerine olan teması açısından oldukça önemli. Sadece biraz masaj bilmek gerekiyor.

11. Sahne canlandırma fantezisi

Partnerlerin birlikte seyrettikleri herhangi bir dizi ya da filmden seçtikleri sahneyi gerçekleştirmek istedikleri fantezi türü.

12. Maske fantezisi

Gizemli bir deneyim yaşamak isteyen çiftlerin tercih ettiği fantezi türü. Bunun için gözleri yarım ya da tamamen kapatan maskeler tercih ediliyor.

13. Jakuzi fantezisi

Deniz fantezisinden farklı olarak, suyun verdiği hareketten hoşlananlar tercih ediyor. Çiftlerin çoğunun, fantezi ve seks kelimeleri söylendiğinde aklına jakuzi geliyor.